Blogiau nebus
Ežiagulis (N-7)

Balsavimas baigtas

„Blogiau nebus“ – garažinio metalo projektas, susikūręs Velžio kaime, Panevėžio rajone. Grupės diskografijoje – gana ryškūs folkloro, tautosakos, tautodailės, gamtos ir transcendencijos motyvai, subtiliai derinami su negailestingai tampomomis gitaros stygomis. Metalas dar niekada nebuvo toks savas!

Senovės lietuvių mitologijoje, tautosakoje, taip pat ir istorikų veikaluose retkarčiais minimas Ežiagulis. Tai labai paslaptinga mitinė būtybė. Dėl jo iki šiol nesutaria istorikai, religijotyrininkai ir semantikos specialistai. Vieni teigia, kad tai buvo dievas, atsakingas už daržus („ežioje gulėti“), kiti mano, jog tai buvo dievas, atsakingas už vaišes, treti porina, jog taip tiesiog buvo vadinama žmogaus vėlė. Tačiau labiausiai norisi tikėti senaisiais Labanoro apylinkių gyventojais, kurie tvirtina:

„Ežiagulis yr dievs, kurį garbint reik ir atnašaut aukas alum! Jis yr kaip dūšia, kuri insikūnij in tavy kai gerai alum pagarbini. Tada ans eina linksmytis, bu dūšia būdams negali, tik kai in žmagų inlanda. A žmagui irgi gerai tadum, apdavanaja Ežiagulis jį, savam linksmybim pasdalina.
A iš rytą jei matai kad kakis nars va tarkima Prans tava darža ežiaj guli, tai šiukštu negalima ni žadint, ni varyt laukan – jami vis da tūna Ežiagulis. Raikia padėt raugintą pieną stiklinį, tada Ežiagulia dūšia lengviau iš žmagaus išein, ir žmagui teip irgi geriau…“

Kiti klipai

Gediminas Jokubauskas – Bijau vestuvių

Gediminas Jokubauskas
Bijau vestuvių

Peržiūrėti
Donatas Kaikaris – Heroes Dressed in White

Donatas Kaikaris
Heroes Dressed in White

Peržiūrėti
Augustė Žičkutė – Dėl meilės

Augustė Žičkutė
Dėl meilės

Peržiūrėti
Adomas Stančikas – Lifte užrakinti

Adomas Stančikas
Lifte užrakinti

Peržiūrėti
.