Elena Daunytė
Ryto ugnis

Balsavimas baigtas

Elena Daunytė – violončelinkė, vokalistė, muzikos bei dainų tekstų autorė ir atlikėja. Violončelininkės kelias prasidėjo M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Iš karto po jos studijas ji tęsė Karališkajame šiauriniame muzikos koledže (Mančesteryje), o magistro laipsnį įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Klasikinio vokalo pagrindų Elena jau kelerius metus semiasi pas profesorių Vladimirą Prudnikovą.
Violončelininkė kaip solistė bei kaip įvairių ansamblių narė dažnai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių: Austrijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Italijoje, Olandijoje, Estijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje ir t. t., taip pat Honkonge, Šanchajuje, JAV. Grieždama violončele ji yra pelniusi daugelio tarptautinių konkursų laureatės vardą, tarp kurių ryškiausi yra trys „Grand Prix“ prizai. Ne kartą yra atlikusi violončelės solo partijas kartu su Lietuvos kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Latvijos simfoniniu, RNCM simfoniniu ir LMTA simfoniniu orkestrais. Be solinės veiklos ji su savo trimis seserimis įkūrė muzikinį ansamblį „Regnum Musicale“ ir kartu rengia unikalias muzikines programas, dalyvauja festivaliuose, muzikiniuose projektuose. 2021 m. tapo Čiurlionio kvarteto nare Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Už aktyvią meninę veiklą bei Lietuvos vardo garsinimą užsienyje atlikėja ne kartą yra gavusi prezidentų Valdo Adamkaus bei Dalios Grybauskaitės padėkas.

Elena Daunytė nuo mažų dienų kuria eiles. Dėl karantino, kai visos koncertinės galimybės buvo atimtos, įsiklausiusi į save išgirdo dainos žodžius, pajuto muziką ir meninę dainos visumą. Pradėjo eksperimentuoti tiek violončele, tiek balsu. Taip ėmė gimti kūrėjos dainos savam balsui ir jos įvaldytam instrumentui – violončelei. „KlipVid“ konkurse dalyvaujanti viena iš atlikėjos dainų „Ryto ugnis“ vizualinį pavidalą įgijo 2021 m. kooperuojantis su komanda – talentinga vaizdo režisiere Stefanija Kilmanaite ir vaizdo operatoriumi Gediminu Uždaviniu. Daina norėta perteikti grįžtanti šviesa, viltis, nauja diena ir nauja ateitis, kiekvieną sekundę užnugaryje paliekanti tą tamsų ir nežinios kupiną etapą (karantiną). Vaizdo klipas yra nufilmuotas gamtoje, krentant lapams, tai dar viena simbolika, kuri pažymi, kad viskas turi pabaigą, kad nukritę lapai su savimi pasiima praeitį, bet neprarasdami tikėjimo ir vilties sulauksime spindinčio ryto, tos ryto ugnies kuri ir yra mūsų kasdienė viltis, dėl kurios verta gyventi.

Kiti klipai

Kabloonak – Night for Two

Kabloonak
Night for Two

Peržiūrėti
Rasa Kaušiūtė – Įsimylėjus vaiduoklį

Rasa Kaušiūtė
Įsimylėjus vaiduoklį

Peržiūrėti
Vidas Bareikis – Aš esu vėliava

Vidas Bareikis
Aš esu vėliava

Peržiūrėti
Mavill – Ready

Mavill
Ready

Peržiūrėti
.