Rasa Kaušiūtė
Lyg tavęs nebūtų

Balsavimas baigtas

Rasa Kaušiūtė – žinoma dainininkė, dainų kūrėja, vokalo mokytoja, renginių vedėja, scenarijų savo vaizdo klipams bei miuziklams autorė.
Lietuvoje plačiau tapo žinoma, kai pirmą kartą dalyvavo atrankoje į „Euroviziją“ (2004).
2012 m. tapo Lietuvos šlagerių karaliene.
Ne kartą tapo tarptautinių konkursų laureate, į repertuarą įtraukdama ir savo kūrybos dainas.
2015 m. tapo konkurso „Auksinis mikrofonas“ (Slovėnija) nugalėtoja.
Prasidėjusi pandemija bei karantinas įkvėpė dainininkę atsigręžti į ilgą laiką slopintą poreikį kalbėti intymiai ir subtiliai, savo kūrybą išreikšti minimalistiškomis, akustiškomis priemonėmis, kuo labiau priartinus atlikimą prie natūralaus, akomponuojant intrumentams bei minimaliam jų kiekiui.
Per karantiną dainininkė atrado naują aistrą kurti vaizdo klipus. Būtent karantino laikotarpiu pasirodė jos pirmasis klipas „Viena“ (2020), o 2021 m. – dar trys autoriniai vaizdo klipai („Gal…“, „Lyg tavęs nebūtų“, „Įsimylėjus vaiduoklį“).

„Lyg tavęs nebūtų“ daina bei klipas – apie tikrąsias vertybes, sekimą savo širdies keliu, apie gydančią gamtos jėgą ir miškų grožį, tai – tarsi sielos SPA.

Šis klipas – tarsi muzikinė meditacija, leidžianti giliai panirti į save, nusiraminti bei išsigryninti.

Per antrąją pandemijos bangą daug laiko leisdavau namie dirbdama prie savo ankstesnio vaizdo klipo „Gal…“ kūrimo, medituodama ar vaikščiodama po mišką. Pradėjau labai stipriai jausti žmonių energiją.

Beieškant tinkamos vietos filmuoti, sužinojau, kokį visgi nedidelį plotą Lietuvoje užima sengirės, pasidarė liūdna dėl to. Nuolat vykstantis gamtos atšilimo procesas, karantinas parodė, koks svarbus mums yra miškas, medžiai. Tai iš tiesų mūsų namai, kurie yra negailestingai naikinami. Klipe norėjome pabrėžti, kad žmogaus vidinio pasaulio ramybė atrandama būnant harmoningai su gamta.

Juk gamta yra pasaulio siela.

Savo įvaizdžiu klipe tarsi norėjau išeiti iš savo pačios ribų ar per daugelį metų sukurto savo pačios įvaizdžio šablono visuomeniniame gyvenime bei sukurti šiek tiek nežemiškos būtybės, tarsi miškų fėjos įvaizdį.

Kiti klipai

Goda Kukučionė – Tik dviese

Goda Kukučionė
Tik dviese

Peržiūrėti
UraganiuS ir Aira – Sodai

UraganiuS ir Aira
Sodai

Peržiūrėti
Nancie Naive – Buy Me, God

Nancie Naive
Buy Me, God

Peržiūrėti
blank – Rankos

blank
Rankos

Peržiūrėti
.