Saulius Petreikis
Laikas namo

Balsavimas baigtas

Saulius Petreikis – muzikinės scenos fenomenas bei vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų. Jo atliekamoje muzikoje skamba tiek tradiciniai, tiek ir archajiniai pučiamieji instrumentai, o pasirodymai pasižymi energija ir įvairių emocijų gausa. Per 50 skirtingų instrumentų grojančio atlikėjo pasirodymai primena spalvingą kelionę, kurioje persipina baltiškų ir skandinaviškų pasaulių garsiniai lobynai.

Dovanos gali būti įvairios – apčiuopiamos ar tik jaučiamos, tačiau nuo seno labiausiai vertinama simbolinė dovanojimo kaip draugystę kuriančio veiksmo reikšmė. Dovanos ir draugystės tema jaukiai skleidžiasi naujame „Saulius Petreikis World Orchestra“ vaizdo klipe „Laikas namo“. Vaizdo klipo autoriai režisierius Paulius Dragūnas ir operatorius Mantrimas Šeškus vaizdais perteikia kompozitoriaus Donato Petreikio muzikiniais garsais kuriamą nuotaiką.
Vaizdo klipo herojumi tapo dailininkas (aktorius Vytautas Suslavičius), draugams dovanojantis savo paties tapytus draugų portretus, o kartu ir tapant drauge praleistą laiką. Vaizdo klipe atskleidžiama draugystės svarba žmogui, išryškinama santykių kūrimo ir dovanojimo reikšmė ir prasmė. „Įdomu, jog kūrybiniame procese su operatoriumi Mantrimu Šeškumi išgyvenome visą draugystės niuansų paletę. Patyrėme ir bendravimo pauzę, tačiau įveikę iššūkius vėl džiaugiamės gražiu santykiu“, – prisiminimais apie kūrybinį procesą dalijosi P. Dragūnas. Režisieriaus žodžiais tariant, pagrindiniu vaizdo klipo herojumi neatsitiktinai tapo Senolis – kūrėjai norėjo akcentuoti, jog santykių kūrimo ritualas yra ne tik neatsiejama draugystės dalis, bet ir dovana – nesvarbu, ar esi jaunas, ar brandus.
Kartu su brangiais žmonėmis praleistą laiko svarbą pabrėžė ir kompozicijos „Laikas namo“ muzikos autorius Donatas Petreikis. Jis pasakojo į kūrinį sudėjęs laimę ir džiaugsmą, išgyventą būnant drauge su šeima. „Šį kūrinį parašiau laukdamas kelionės namo. Gyvenu Danijoje, tad patiriu momentų, kai labai noriu susitikti su šeima. Ne tik ši melodija, bet ir jos pavadinimas išduoda ilgesį ir džiaugsmą grįžtant namo. Nežinau, kas galėtų pakeisti šį jausmą“, – sakė D. Petreikis.
Režisierius P. Dragūnas ir operatorius M. Šeškus atskleidė, jog klausydamiesi D. Petreikio kompozicijos norėjo pajausti nuotaiką ir perteikti ją vaizdiniais. „Labai daug kartų klausėmės kūrinio ir svarstėme, ką jaučiame, todėl vaizdo klipo scenarijų perrašėme ne vieną kartą“, – pasakojo jis. Pasak P. Dragūno, šio kūrinio muzikos tėkmė yra banguojanti, lėtai artėjanti prie kulminacijos. Tai sielai suteikia šilumos, o kartu perteikia ir artėjimo link namų jausmą. „Pati gražiausia vieta šiame kūrinyje man yra ta, kurioje muzika intensyvėja, o pasiekus kulminaciją lieka tik angeliškas Saulius Petreikio vokalas. Tai taip artima ir šilta – mane įkvepia dovanoti, būti geresnį“, – įspūdžiais apie „Laikas namo“ muziką dalijosi P. Dragūnas.

Vaizdo klipe „Laikas namo“ atsiskleidžia snieguotos žiemos peizažas. P. Dragūnas sakė, jog istorijos herojus yra tik vienas iš senolių, turintis tokią pačią barzdą kaip ir dauguma, tačiau jis neabejotinai kelia asociacijas su Kalėdų Seneliu. „Man atrodo, ne tik Kalėdų Senelis, bet ir kiekvienas iš mūsų galime dovanoti šilumą ir jaukų laiką kartu. Mūsų istorijos herojus tam tikra prasme yra Kalėdų Senelis, skleidžiantis gėrį ir kviečiantis tai daryti mus“, – mintimis dalijosi P. Dragūnas. Pasak režisieriaus, namai šiame pasakojime įgyja filosofinę reikšmę – jie yra ten, kur Senolis juos kuria važiuodamas dviračiu. Istorijos herojus aplanko kadaise mylėtą moterį ir seniai matytus draugus. Pieštuku eskizuojami portretai istorijos eigoje tampa dideliu paveikslu, kuris simbolizuoja ir materialią, ir dvasinę dovaną bei kviečia patiems kurti jaukumą ir įžvelgti stebuklą paprastuose dalykuose. Ne tik per šv. Kalėdas, bet ir visus metus. O „Laikas namo“ muzika kalba pati už save.

Kiti klipai

Nika Ganga – Sodas

Nika Ganga
Sodas

Peržiūrėti
Salomėja – Kai namuose tavęs nėra

Salomėja
Kai namuose tavęs nėra

Peržiūrėti
Saulius Petreikis – Duduko ašaros

Saulius Petreikis
Duduko ašaros

Peržiūrėti
Mėnulio Fazė – Give Me A Sign

Mėnulio Fazė
Give Me A Sign

Peržiūrėti
.