Valstybinis choras „Vilnius“ ir Linas Adomaitis
Kas gi mus nugalės?

Balsavimas baigtas

VALSTYBINIS CHORAS „VILNIUS“
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas

Valstybinis choras „Vilnius“ – profesionalų kolektyvas, pasižymintis atlikimo kultūra, įvairiapusiškumu, edukacine veikla. Choras žengia koja kojon su šiandienėmis meno aktualijomis, bet nepamiršta ir praeities epochų klasikos fondo. Ypatingas dėmesys skiriamas lietuviškos muzikos sklaidai – kasmet parengiamos šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių premjeros, išskirtiniai kūriniai pasiekia įrašų studiją. „Vilnius“ jau yra išleidęs 15 kompaktinių plokštelių, 300 kūrinių įrašų saugoma Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos fonduose. Pasiekti choro meninę brandą padėjo profesionalūs vadovai. Dabartinis vyr. dirigentas, žymus Lietuvos choro dirigentas ir pedagogas Artūras Dambrauskas brėžia naujas kolektyvo menines trajektorijas, vedančias į inovatyvią, įvairiapusišką ir modernią kūrybą.

LINAS ADOMAITIS

Linas Adomaitis – muzikos atlikėjas ir prodiuseris, dainų autorius, įvairių muzikinių projektų iniciatorius ir įkūrėjas, miuziklų-roko operų aktorius, daugelio tarptautinių muzikos festivalių dalyvis. 2017 m. L. Adomaitis minėjo 20 m. kūrybinės veiklos jubiliejų ir atliko specialiai šiai šventei skirtą programą „Smėlio laikrodis“. 2018 m. yra reikšmingiausi Lino Adomaičio muzikiniame ir asmeniniame gyvenime. Išleistas vienas geriausių albumų karjeroje „Vandenynai“, kurio pristatymo turas įvyko didžiausiose šalies arenose kartu su LVSO, vadovaujamu maestro Gintaro Rinkevičiaus.

Kai dainininkais ir kompozitorius Linas Adomaitis sulaukė Valstybinio choro „Vilnius“ meno vadovo ir vyr. dirigento prof. Artūro Dambrausko pasiūlymo sukurti dainą, kuri skambėtų per Lietuvos valstybės šventes, Linas su džiaugsmu priėmė šią idėją. Kūrėjai sutarė, kad daina turi burti vienybėn, pažadinti tikėjimą, uždegti viltį, prisiminti tuos, kurie guldė galvas už Lietuvos laisvę. Taip gimė daina „Kas gi mus nugalės?“, kurios tekstą įkvėpė partizano Liongino Baliukevičiaus-Dzūko dienoraštis.

Dainos priedainyje ir pavadinime įsiliejo legendinė partizano Dzūko dienoraščio frazė: „Geriau žūti čia garbingai kovojant, negu rankas sudėjus laukti kažko iš kažkur nukrintant. Pagaliau mūsų kraujas nenueis veltui. Mes turėsime teisę visiems žiūrėti tiesiai į akis, nes mes savo tėvynės neapleidom. Na, ir kas gi mus nugalės, jei mes mirti nebijom, jeigu mes nugalėjome ir mirtį.“ Kad ir kokie globalūs būtume, kiekviena tauta ieško įkvėpimo savo istorijoje.

Dainos melodijai, harmonijai ir ritmui L. Adomaitis parinko atitinkamą – herojišką, didingą – tematiką. Kūrybinis procesas, aranžavimas, prodiusavimas truko metus, o dainos įrašai buvo daromi net trijose skirtingose įrašų studijose. Daugelis išgirdę dainą kūrėjus ragino: „Privalote šiai dainai sukurti vaizdo klipą!“, nes tai himnas tauriausioms lietuvio vertybėms – laisvei, laisvam pasirinkimui, drąsai, valiai, žmogaus aukojimuisi vardan kitų, kai žmogui ne gėda pažiūrėti kitam žmogui į akis.

Dainos žodžiai nėra istorinių įvykių analizė ar istorinio fakto apdainavimo interpretacija.

Kiti klipai

8 kambarys – Kaitra

8 kambarys
Kaitra

Peržiūrėti
Kamanių šilelis – Polaroid

Kamanių šilelis
Polaroid

Peržiūrėti
UraganiuS ir Aira – Sodai

UraganiuS ir Aira
Sodai

Peržiūrėti
Kazimieras Likša – Pasikeisk

Kazimieras Likša
Pasikeisk

Peržiūrėti
.